29 aprill, 2008

Lihtsusest

Mulle meeldivad selged ja lihtsad asjad, puhta joone ja huvitava tekstuuriga. Kui ma ise aga hakkan midagi tegema, siis asjad muudkui kuhjuvad, piirid ähmastuvad ja kõik kisub baroklikuks, st veidraks. Siin ma kohe pingutasin, et jääda lihtsuse piiridesse:) Need 4mm helekollased säbrulised helmed ise hüppasid traadi otsa, muidu võiks ju lihtsusega enam-vähem rahule jääda. A no las nad siis sätendavad.

Edit: müüdud.

28 aprill, 2008

Pidu!

Messingtraadilised pidulikumat sorti kõrvakad. Kasutatud erinevaid lihvitud ja kassisilmseid lillasid-kuldseid-kollaseid helmeid.

Müüdud.

26 aprill, 2008

Sinist ja kulda

Need kõrvarõngad on veidi sarnased eelmistega. Mul on nii kenasid helmeid kogunenud, et monokroomseid asju on raske luua - ikka tahaks ju kogu ilu korraga letti lüüa:) Siin püüdsin hoida end sinise-pruuni raamides.

Vastu valgust:

Kunstudu:

Edit: kingitud.

20 aprill, 2008

Rõngad

Nende kõrvarõngaste juures pole ühtegi nippi kasutatud. On sellised nipitud, aga niiii-ilusad. Rosinaks on 8 mm rohelised AB läikega lihvitud helmed Špringli-poest. Ja kasutasin ka natuke metallhelmeid.


Edit: müüdud.

17 aprill, 2008

hüper-super-hoirassaa ja halleluuja

Sain sünnipäevakingiks ajakirja Stitch aastatellimuse ja eile potsatasid esimesed numbrid postkasti. Ja mina - leviteerun juba teist päeva... Mis sa suure õnnega ikka muud teha mõistad, eksole. Niiiiiiiii palju inspirasjoone!

15 aprill, 2008

Sammalt ja tooreid pohli

Selline sügavsamblaroheline toon on üks mu suuri lemmikuid. Et roosa raam ka ikka rohelise mulje jätaks, on tagumistele külgedele punutud matid helerohelised klaashelmed.Kuna need suured iludused pole klaas- vaid akrüülhelmed, on need kõrvarõngad väga kerged.

11 aprill, 2008

Tütarlapsikud

Mida teha südametega? Kuna mitmetes helmesegudes neid hulgakaupa leidub, võiks neile ju mingi rakenduse leida. Süda on ju iseenesest nii pretensioonikas (mis? - elukas? olend? vorm? nähtus? elund?) ASI, et raske on talle nö õiget kohta leida. Et ei mõjuks kohatult. Ja ses mõttes õiget paika, et mõjusat.
See kuidas mu salat õitseb, on päris mõjus, või mis?:)

Edit: müüdud.

09 aprill, 2008

Traaditants

Päikesega on siinmail keeruline. Kui ta on, siis on see nii loomulik. Ja kui pole, siis on see ka nii pagana loomulik. Indiaanlastel on sadu päikesekummardamise-kutsumise tantse, miks meil pole? Ma üritasin traati kollaste helmeste vahele tantsima panna, ikka päikese nõidumise eesmärgil. Noh, paistab või?

06 aprill, 2008

Slavjanskie

Mõtlesin, et vahelduseks võiks midagi äkilisemat teha. Ei saa küll öelda, et see, mis välja tuli, nüüd nii väga tuline oleks. Lihtsalt rikkalikult (ülepakutult?) helmeid natuke ootamatus värvikombinatsioonis. Aga tagasihoidlikust ja häbelikkust on siin ikka ka - peitsin selle suure sinakasrohelise helme lihvitud lillade kuhja alla.

03 aprill, 2008

Vanutatud kott, vol 3

Selle koti heegeldamiseks kasutasin punast heiet ja triipudeks erinevaid efektlõngu. Arvasin, et kui heie vanub pesumasinas kokku ja sünteetilised lõngad mitte, siis saan huvitava lainelise pinna. Aga võta näpust - koti pind on täiesti ühtlane.
Tükk aega otsisin sobivaid nööpe. Ja kuna ei leidnud, siis punusin ise, kalasaba tehnikas. "Nööpide" otstesse tegin liithelmed. Oi ma olen tegelikult nii rahul nende "nööpidega", mu meelest sobivad väga hästi koti triipudega.
Pildistamisega olin hädas, ei sobinud ei üks ega teine taust, küll oli liiga palju ja siis jälle liiga vähe valgust, et see õige, sügavaim punase toon kätte saada.


Sama tüüpi roheline kott ootab alles nööpe.